Aktuality: 2015

Neaktuality: 2013 | 2012 | 2011

 

 

30.11.2014 Souhrn

Aveska se 21.9. vystavovala na klubovce v Oslavanech, kde získala ocenění VD3.

autor fotky: E.Horká

Drahuška startovavala 27.9. na WT v Milovicích, v třídách E a L. V éčkách byla pátá, v elkách jsme tradičně vypadly. Na místě jsem si konečně vyfotila Vika, tatínka od Drahušky.

Drahuška o den později skládala OVVR, s vůdcem Jakubem Beranem. Došli ve druhé ceně, kvůli limitní známce z aportu z vody. Celkem z toho bylo páté místo a 205 bodů.

Přišly mi fotky Malého Chrlička, kterého jsme dočaskovali loni o prázdninách. Už je z něj velkej kluk :-)

25.11.2014 - Pejska Berňáka jsme udali nové majitelce. Berunka se jmenuje Nela a bydlí osm kilometrů od nás :-)

 

19.10.2014 Bernie

Další fotky s informace o Bernie.

 

2.10.2014 Bernie

Letáček pro Bernie :-)

 

 

25.9.2014 Bernie

Hledáme nový domov pro Berunku, česepici s PP.

 

12.8.2014 DOV

Avalanchee, Amélia a Bernie absolvovaly klinické vyšetření očí, které ukázalo, že všechny mají oči zdravé. Avalanchee ve věku 8,5 roku, Amélia v 4,5 letech a Bernie v necelých 10 letech.

 

 

 

1.8.2014 nový pejsek

Dočasně jsme bohatší o dalšího pejska. Více o Bernie je tady.

 

31.5.2014 výstavy RK

O víkendu jsme se s Avalanchee zúčastnily dvou výstav, pořádaných RK CZ. Aveska si v sobotu vyběhala V1, BOV, v neděli "jen" V1, kdy ji o BOV porazil kamarád Deni BriCol Black and White. Gratulujeme!

Avalanche tímto splnila podmínky pro veterán šampionát, který díky bleskurychlé práci ČMKU máme již doma!

Taky jsem smazala položku štěňata v levém menu, zatím je neplánujeme ani výhledově.

 

25.5.2014 Růženka

Růžu jsme koncem minulého týdne předali novým majitelům. Růžo, ať se ti daří :-)

 

18.5.2014 narozeniny

Sárunka dnešní den slaví svoje 13. narozeniny. Storinko, všechno nejlepší :-)

 

10.5.2014 KV

Dneska jsem si vystavila Avalanchee na klubové výstavě KCHLS v Humpolci, ve třídě veteránů. Aveska zopakovala svůj výsledek z pražské MVP, tedy V1, BOV. Rozhodčím byl Naghtingale David, z CHS Boothgates. Byly jsme přihlášené i na neděli, ale nakonec jsme daly přednost jiným plánům :-)

Fotky psů a fen ze třídy štěňat, dorostu a veteránek jsou na picase, stejně jako výsledky.

 

 

4.5.2014 Růženka

Dočasně jsme o pejska bohatší, máme v dočasce kříženku odebranou z množírny. Růžence hledáme nového majitele.

 

4.5.2014 MVP

Avalanchee jsem si vystavila na pražské mezinárodní výstavě v Letňanech. Jelikož již dosáhla veteránského věku, startovala ve třídě veteránů, kde jsme si vyběhaly V1, BOV od norského rozhodčího Grundetjern Vidara.

 

26.4.2014 WT

Drahuška si v sobotu 26.4. vyzkoušela working testy v Táboře, pořadané Retriever sportem. Třídu E dokončila na celkovém 4. místě, spolu s volbou rozhodčích, které si nesmírně cením. Pak jsme zkusily i třídu L, kde jsme kvůli vyražení skončily při druhé disciplíně a tedy 14. místo s hodnocením neuspěl. Moc děkujeme Retrieversportu za uspořádání těchto skvělých WT. Výsledky jsou k dispozici na webu RS CZ.

 

 

21.4.2014 narozeniny

Avalanchee Black Slate se dnešním dnem stává veteránkou :-)

 

 11.2.2014 narozeniny

Amélia z Pálfyho dvora "Drahuška" dneska slaví 4. narozeniny. Drákulo, všechno nejlepší :-)

 

9.2.2014 Rok 2013

Na začátku roku 2013 podstoupila Amélia kastraci kvůli zánětu dělohy, který se nám nepodařilo zvládnout. Současně s kastrací byl Drahušce diagnostikován kolaps průdušnice. Od pořízení speciálního postroje, který nevede přes průdušnici, již o onemocnění téměř nevíme. Ještě jednou děkujeme D. Nešněrové za nápad a jeho realizaci :-)

 V únoru, březnu a dubnu jsem byla fotit štěňata labradorů v CHS Honey Bunny u Katky Fričové. Dneska jsou z prcků velcí psi, kteří mají super páníčky, kterým dělají radost.

Taky jsme se pustily i do tréninků, zkoušek a vystavování. S Drahuškou jsme se zúčastnily sranda zkoušek R0, s Avalanchee pak zkoušek ZZO na hronovském cvičáku. Nikdy jsem nezažila tak parádní zkoušky, ať šlo o atmosféru, organizaci nebo cokoliv. Děkujeme Jurištovým za pozvání a letos přijedeme znovu a moc rádi! Z těchto zkoušek eviduju jeden rest, kterým jsou fotky. Měla jsem půjčený lepší foťák než mám a k němu malou kartu, díky čemuž jsem průběžně promazávala nepovedený fotky. Výsledkem je 1 500 solidních fotek k úpravě, neboli 2 dny práce.

 S Avalanchee jsme se pokusily (neúspěšně) zdolat Klubové speciální zkoušky z vodní práce. Nepříjemně mě na těchto zkouškách překvapili vůdci, kteří se svými psy neuspěli. Tito vůdci neváhali informovat každého ochotného posluchače, jak jim bylo všemožně uškozeno ze strany rozhodčích, počasí nebo vyšší moci.

  Avalanche se loni zúčastnila celé jedné výstavy, jarní CACIB Praha. Obdržela ocenění V2 v pracovní třídě v bohaté konkurenci jedné feny. 

 Já jsem měla možnost pracovat na několika výstavách v kruhu. I tady jsem byla zaskočená úrovní handlování některých psů. Nebylo velkou vyjímkou, že psi nezvládali postoj, při posuzování si sedali, lehali a nakonec byli majitelé těchto psů nemile překvapeni výslednou známkou. Zvláštní dohrou tohoto nezvládnutí prezentace psa byly negativní komentáře směrem k rozhodčím na sociálních sítích.

Loni jsem se zúčastnila i seminářů o výcviku psů, první byl s Gabby Harris a druhý s Františkem Šustou. Účast na obou mě pozitivně posílila, už se těším na další :-)

 Koncem roku jsem Avalanchee a Drahušce nechala otestovat hereditální nazální paraketózu- DNA testy na HNPK jsou dostupné od roku 2012. Po uveřejnění výsledků několika zahraničních psů jsem se rozhodla otestovat pro svou informaci domácí psy. Avalanche HNPK přenáší, Amélia je čistá.

 S Avalanchee bychom letos rády ušmudlaly veterán šampionát, takže si po dlouhé době zase zavystavuju :-) Drahuška snad bude zkouškovat a u Sárunky oceníme především zdraví.

 

 

Neaktuality: 20132012 | 2011