ODKAZY

aneb je dobré znát

(v řazení kategorií nebo jednotlivých odkazů nehledejte žádný systém)

 

DOBROVOLNICKÉ ZDRAVOTNÍ DATABÁZE

LABRADOR EIC

 

Databáze výsledků nemoci EIC u labradorů. Databáze čerpá data jak z veřejně dostupných informací, tak je možné nechat v ní uvést svého labradora na základě odeslání certifikátu autorům stránek. Web obsahuje, mimo výsledků českých a slovenských psů se známým EIC statusem, i informace pocházející ze zahraničních studií o nemoci EIC a také seznam veterinářů spolupracujících s laboratoří Laboklin, která EIC testuje.

http://www.labrador-eic.cz/

BULÍCI A ZDRAVÍ

Databáze nemocných anglických bulteriérů, převládají psi s nemocným srdcem a ledvinami. Web obsahuje i informace o různých typech nemocí, postihující bulteriéry a neomezuje se jen na bulíky s PP.

http://www.bulici-jackove.estranky.cz/

 EPISODIC FALLING SYNDROM

  Databáze výsledků vyšetření choroby Episodic falling syndrom (EFS) a také Curly Coat Dry Eye Syndrom (CCDE) u plemene kavalír king charles charles. Databáze čerpá výsledky vyšetření z veřejně dostupných stránek.

http://www.episodicfallingsyndrom.snadno.eu/

 

OFICIÁLNÍ ZDRAVOTNÍ DATABÁZE

BORDER COLLIE EPILEPSY

 
 

Databáze epileptických border kolií, nejen českých, ale i třeba z USA, Kanady a spousty dalších zemí. Každý výsledek je uveden pouze se souhlasem majitele psa. Webmaster navázal na snahu Border Collie clubu, který původně měl databázi na svých klubových stránkách.

http://epilepsybc.weebly.com/index.html

 OZDRAVNÝ PROGRAM KAVALÍRŮ

Ozdravný program Cavalier clubu. Klub přispívá na vyšetření srdce a dále chovatelům doporučuje několik dalších vyšetření. Začínající chovatele provádí po testování chorob tzv. Zdravotní knížka, na kterou má bezplatný nárok každé štěně odchované v klubu. Klub výsledky vyšetření uvádí na svých stránkách.

http://www.cavalierclub.cz/cs/health/recovery_program

 KABT

Přehled testovaných anglických bulterérů na webu KABT. Výčet psů se neomezuje pouze na chovné psy.

http://www.bulterierclub.com

 KCHBO

 Zdravotní program Klubu chovatelů belgických ovčáků v českých zemích. Za provedení dvou nepovinných vyšetření a nebo jednoho bonusového nepovinného vyšetření získá majitel psa nebo chovatel možnost citelných slev na uchovnění a dále slev na rodokmenech štěňat.

http://www.kchbo.com

KCHČSV

 

Seznam výsledků testování na degenerativní myelopatii na stránkách Klubu chovatelů československého vlčáka. Výsledky se do přehledu zapisují pouze na žádost majitele psa nebo chovatele v případě odchovů.

http://www.cswolfdog.cz

 

CHOVATELSKÉ KLUBY

 RETRIEVER KLUB CZ

Jediný chovatelský klub v ČR, který se specializuje pouze na retrívry. Na webu je volně přístupná kompletní databáze retrívrů, která  momentálně obsahuje pouze data narození psů a údaje o chovnosti. Bohužel nefunguje filtrování potomků fen. Stránky mají členskou sekci pro čekatele a členy klubu, kde lze nalézt loňské dokumenty, týkající se výborů klubů.

 

http://retriever-klub.cz/

  KCHLS - sekce retrívrů

 Sekce retrívrů Klubu chovatelů slídičů. Na webu jsou volně přístupné "databáze" chovných zvířat, šampionů a trochu netradičně i nechovných zvířat. Také jsou zde uvedeny všechny chovatelské stanice, které se zabývají chovem retrívrů. V neposlední řadě se webové stránky mohou pochlubit tím, že obsahují přehled první tisícovky retrívrů, kteří žili v ČR. Vše zdarma a pro každého, bez nutnosti registrace či členství v klubu.

 

http://retriver.cz/

 

 Slovenský retriever klub

SRK zastřešuje chov retrívrů na Slovensku. Na webu je veřejně přístupná databáze chovných slovenských retrívrů (a jejich předků), s možností vyfiltrovat prakticky jakýkoliv parametr, který je v databázi zadán. Opět vše veřejně, zdarma, bez nutnosti registrace a členství v klubu.

 

http://www.slovak-retriever.org

 

 

PRÁCE S RETRIEVERY

RETRIEVER SPORT CZ

RS CZ pořádá v ČR working testy retrívrů, tréninky na ně se zahraničními i českými trenéry, i přednášky týkající se kupř. krmení. RS má střediska po celé ČR, která pořádají pravidelné finančně příjemné tréninky s českými trenéry. Web obsahuje členskou sekci, kde jsou k přečtení zápisy ze schůzí. Další součástí webu je i databáze psů, kteří se WT věnují. Psa může přidat kdokoliv a do jeho karty se promítají výsledky WT, které absolvoval.

 

http://www.retrieversport.cz/cz/

working retriever SK

 

Slovenský "web pro příznivce pracujících retrívrů"

 

http://www.working-retriever.sk