Rychlé novinky

Glenbriar Fergus je pracovní labrador a je chovným psem FCI. Je to šampion práce, český veterán šampion a čekatel slovenského veterán šampiona.V případě zájmu o krytí mne kontaktujte.

Curly coated retriever Dancing Master You're the Inspiration je chovným psem, má složenou zkoušku JSMP a je interšampion. Je k dispozici pro krytí.

Doplněna stránka Hnědule.

Web je opět aktuální.

Masterko se stal čekatelem klubového šampiona krásy RK

ODKAZY

aneb je dobré znát

(v řazení kategorií nebo jednotlivých odkazů nehledejte žádný systém)

 

DOBROVOLNICKÉ ZDRAVOTNÍ DATABÁZE

LABRADOR EIC

 

Databáze výsledků nemoci EIC u labradorů. Databáze čerpá data jak z veřejně dostupných informací, tak je možné nechat v ní uvést svého labradora na základě odeslání certifikátu autorům stránek. Web obsahuje, mimo výsledků českých a slovenských psů se známým EIC statusem, i informace pocházející ze zahraničních studií o nemoci EIC a také seznam veterinářů spolupracujících s laboratoří Laboklin, která EIC testuje.

http://www.labrador-eic.cz/

BULÍCI A ZDRAVÍ

Databáze nemocných anglických bulteriérů, převládají psi s nemocným srdcem a ledvinami. Web obsahuje i informace o různých typech nemocí, postihující bulteriéry a neomezuje se jen na bulíky s PP.

http://www.bulici-jackove.estranky.cz/

 EPISODIC FALLING SYNDROM

  Databáze výsledků vyšetření choroby Episodic falling syndrom (EFS) a také Curly Coat Dry Eye Syndrom (CCDE) u plemene kavalír king charles charles. Databáze čerpá výsledky vyšetření z veřejně dostupných stránek.

http://www.episodicfallingsyndrom.snadno.eu/

 

OFICIÁLNÍ ZDRAVOTNÍ DATABÁZE

BORDER COLLIE EPILEPSY

 
 

Databáze epileptických border kolií, nejen českých, ale i třeba z USA, Kanady a spousty dalších zemí. Každý výsledek je uveden pouze se souhlasem majitele psa. Webmaster navázal na snahu Border Collie clubu, který původně měl databázi na svých klubových stránkách.

http://epilepsybc.weebly.com/index.html

 OZDRAVNÝ PROGRAM KAVALÍRŮ

Ozdravný program Cavalier clubu. Klub přispívá na vyšetření srdce a dále chovatelům doporučuje několik dalších vyšetření. Začínající chovatele provádí po testování chorob tzv. Zdravotní knížka, na kterou má bezplatný nárok každé štěně odchované v klubu. Klub výsledky vyšetření uvádí na svých stránkách.

http://www.cavalierclub.cz/cs/health/recovery_program

 KABT

Přehled testovaných anglických bulterérů na webu KABT. Výčet psů se neomezuje pouze na chovné psy.

http://www.bulterierclub.com

 KCHBO

 Zdravotní program Klubu chovatelů belgických ovčáků v českých zemích. Za provedení dvou nepovinných vyšetření a nebo jednoho bonusového nepovinného vyšetření získá majitel psa nebo chovatel možnost citelných slev na uchovnění a dále slev na rodokmenech štěňat.

http://www.kchbo.com

KCHČSV

 

Seznam výsledků testování na degenerativní myelopatii na stránkách Klubu chovatelů československého vlčáka. Výsledky se do přehledu zapisují pouze na žádost majitele psa nebo chovatele v případě odchovů.

http://www.cswolfdog.cz

 

CHOVATELSKÉ KLUBY

 RETRIEVER KLUB CZ

Jediný chovatelský klub v ČR, který se specializuje pouze na retrívry. Na webu je volně přístupná kompletní databáze retrívrů, která  momentálně obsahuje pouze data narození psů a údaje o chovnosti. Bohužel nefunguje filtrování potomků fen. Stránky mají členskou sekci pro čekatele a členy klubu, kde lze nalézt loňské dokumenty, týkající se výborů klubů.

 

http://retriever-klub.cz/

  KCHLS - sekce retrívrů

 Sekce retrívrů Klubu chovatelů slídičů. Na webu jsou volně přístupné "databáze" chovných zvířat, šampionů a trochu netradičně i nechovných zvířat. Také jsou zde uvedeny všechny chovatelské stanice, které se zabývají chovem retrívrů. V neposlední řadě se webové stránky mohou pochlubit tím, že obsahují přehled první tisícovky retrívrů, kteří žili v ČR. Vše zdarma a pro každého, bez nutnosti registrace či členství v klubu.

 

http://retriver.cz/

 

 Slovenský retriever klub

SRK zastřešuje chov retrívrů na Slovensku. Na webu je veřejně přístupná databáze chovných slovenských retrívrů (a jejich předků), s možností vyfiltrovat prakticky jakýkoliv parametr, který je v databázi zadán. Opět vše veřejně, zdarma, bez nutnosti registrace a členství v klubu.

 

http://www.slovak-retriever.org

 

 

PRÁCE S RETRIEVERY

RETRIEVER SPORT CZ

RS CZ pořádá v ČR working testy retrívrů, tréninky na ně se zahraničními i českými trenéry, i přednášky týkající se kupř. krmení. RS má střediska po celé ČR, která pořádají pravidelné finančně příjemné tréninky s českými trenéry. Web obsahuje členskou sekci, kde jsou k přečtení zápisy ze schůzí. Další součástí webu je i databáze psů, kteří se WT věnují. Psa může přidat kdokoliv a do jeho karty se promítají výsledky WT, které absolvoval.

 

http://www.retrieversport.cz/cz/

working retriever SK

 

Slovenský "web pro příznivce pracujících retrívrů"

 

http://www.working-retriever.sk